Lampy industrialne - czym są?

Lampy industrialne

Z czym kojarzy się nam słowo industrialne? Na ogół z fabryką, przemysłem, zakładem przemysłowym oraz budownictwem przemysłowym. Kiedy spojrzymy na stare i nowoczesne hale, zobaczymy w nich system oświetlenia, którego celem nadrzędnym jest ekonomiczność i wydajność. Dawniej stosowane były specjalne lampy wiszące, dające dużą ilość światła na dużym obszarze. Lampy te miały charakterystyczny design i do nich właśnie nawiązują obecne lampy industrialne. Jest to rodzaj lamp, w których kształt, styl oraz sposób ukazania nawiązuje do starych hal przemysłowych, oświetlanych w sposób ekonomiczny i prosty. Takie właśnie są lampy industrialne. Nie wymaga się od nich niesamowitych kształtów, nie oczekuje się od nich stylistyki rodem z francuskich pałaców, oczekuje się natomiast nietuzinkowego stylu, który posiadały lampy montowane na halach produkcyjnych, w magazynach czy w warsztatach.

Surowy wygląd i skuteczność

Od lamp industrialnych oczekuje się przede wszystkim skuteczności. Co przez to można rozumieć? Przede wszystkim bardzo szerokie pole oświetlenia wnętrza oraz znakomitą jasność. Tego oczekiwało się od lamp przemysłowych, przez co uzyskiwało się dzięki jednej lampie stosunkowo dużą powierzchnię o dobrym naświetleniu. Takie też są lampy industrialne. Posiadają prosty i surowy wygląd. Dla wielu osób jest to jednak wspaniały, designerski styl przełożony z powierzchni przemysłowych na mieszkalne. Tutaj też ten surowy styl się sprawdza, bowiem w połączeniu z klasycznym czy nowoczesnym wnętrzem, industrialne rozwiązania sprawdzają się doskonale. Lampy industrialne mogą być wykonane w różnej kolorystyce oraz z różnorodnych materiałów.

Styl industrialny w domach i mieszkaniach

Stare hale, budynki użytkowe, magazyny i warsztaty coraz częściej przerabiane są na mieszkania. Co ciekawe, chętnych na mieszkanie w tych na pozór bardzo surowych wnętrzach nie brakuje. Wnętrza te bowiem można w bardzo prosty i tani sposób dostosować do swoich potrzeb, a styl industrialny staje się popularny, nie tylko jeśli chodzi o oświetlenie. Warto wiedzieć, czym tak naprawdę się charakteryzuje, również jeśli chodzi o lampy industrialne. Najważniejszą cechą charakterystyczną jest prostota wykonania. Dawniej, również przy budowie budynków przemysłowych, dbano nie tylko o efektywność, ale również o schludność wnętrz i wyposażenia. Nic dziwnego, że lampy industrialne są lampami, w których stawia się duży nacisk na prostotę i schludność. Kiedy przyjrzymy się lampom, dominują w nich okrągłe, prostokątne i liniowe kształty, bardzo dobrze komponujące się z nowoczesnym stylem, jak i ze stylem industrialnym. Nie oznacza to jednak wcale, że lampy tego typu nie pasują do klasycznych, ciepłych, drewnianych wnętrz, bowiem sprawdzają się w nich doskonale.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl